פונדקאות

תוצאות
בעוד בתם הבכורה של בני הזוג ברמן ישראלית, המדינה מסרבת להעניק אזרחות לאחיותיה הקטנות. זאת, מאחר שבן הזוג שהוא אביהן הביולוגי אינו אזרח ישראל. כעת, הם ממתינים להכרעת העליון בעניינם. עורך דינם: "המדינה מציבה מכשולים מיותרים"
בית הדין לעבודה קבע כי מאחר שהרשויות דרשו מכל אחד מבני הזוג להסדיר בנפרד את רישום הילד הביולוגי שלו, הביטוח הלאומי 
אינו יכול לטעון כי מדובר בתא משפחתי אחד - ולכן עליו לשלם לכל אב דמי לידה בנפרד, אף שבני הזוג רשומים כנשואים
הפרקליטות החליטה להגיש ערעור נגד פסקי דין שהכירו בהורות של זוגות הומואים בפונדקאות חו"ל כמה ימים אחרי הלידה. היא טוענת שעלול להיווצר מצב שבו לילד יש שלושה הורים
חוק ביטוח לאומי מקנה זכאות למענק אשפוז גם לגבר מבוטח שהביא ילד עם בן זוג מאותו מין באמצעות פונדקאית מחוץ לישראל
תחומים: פונדקאות
זכאות הורים חד-מיניים לקצבת-לידה אחרי שנולדו להם יותר משני ילדים בהליכי פונדקאות
תחומים: פונדקאות, שונות
אבות חד-מיניים לתאומים שנולדו בהליך פונדקאות זכאים לדמי לידה בנפרד
רישום בארץ של בני-זוג חד-מיניים כהורים לילדים שהובאו בהליכי פונדקאות בחו"ל
תחומים: פונדקאות, שונות
שאלת חוקיותו של הליך פונדקאות בו ביצית מופרית של אישה מושתלת ברחמה של בת-זוגה בארץ
תחומים: פונדקאות
פרסום הנימוקים בבג"צ ליאת משה, בו נדחתה בקשתן של בנות-זוג להביא ילד לעולם במסלול של לקיחת ביצית מגופה של האחת, הפרייתה, והשתלתה ברחמה של השנייה - תוך ביצוע התהליך כולו בישראל
תחומים: פונדקאות
"עתירה זו ניצבת ניצבת בליבו של מאבק עיקש וממושך לשוויון ולהכרה בקהילת הלהט"ב במגוון תחומי חיים, ובפרט בכל הנוגע לזכות להפוך להורה"
נשיאת העליון זעמה על נציג הפרקליטות בדיון על שלא הגיב לעתירה, אף שזו הוגשה כבר לפני שנה. בתגובה לדברי הנציג כי "דרך המלך היא טיפול בעניין בחקיקה", השיב השופט כי "נראה שהמלך נרדם"
תחומים: פונדקאות
זוג חד-מיני שערך הליך פונדקאות בחו"ל יחויב לספק בדיקה גנטית למען רישום הילד - על אף שבג"ץ קבע שניתן להשתמש בראיות אחרות. עו"ד של הזוג העותר: "הזוגות ימשיכו להיות מופלים לרעה". השופטת: "ההליך מנוהל ע"י ההורים לאו דווקא לטובת הקטין, אלא על מנת להשיג קביעה ע
בית המשפט המחוזי בתל אביב הכיר רטרואקטיבית בגבר כהורה של ילדי בן זוגו שנולדו בפונדקאות. עתירת השניים בדרישה שהוא יוכר כבר מרגע הלידה לא התקבלה במלואה והוא יוכר מהרגע שבו נקבע בארה"ב כי הפונדקאית איננה אמם של הילדים.
בימ"ש העליון מתיר למשטרה לעיין בחומרי חקירה על פעילות סוכנות הפונדקאות של דורון ממט-מגד
תחומים: פונדקאות, שונות
זוגות ישראלים שירצו לבצע הליך פונדקאות יוכלו לעשות זאת כעת באופן חוקי בנפאל, בעקבות חקיקה חדשה של הממשלה שם. הדבר יקל על הנפקת דרכון ישראלי לתינוק, אולם ההליך יהיה מסובך יותר
תחומים: פונדקאות
בית המשפט העליון בדרום אפריקה סירב לאשר הליך פונדקאות לבני זוג שאחד מהם מסתיר את זהותו המינית. השופטת אמרה כי היא חוששת שהאב יתכחש לבנו בציבור
בדרך להיסטוריה: טיוטת חוק ההסכמים לנשיאת עוברים אושרה בממשלה חרף התנגדות שרי הבית היהודי. אם יאושר סופית, יאפשר החוק שוויון זכויות בהליך בישראל. גרמן: "יום בשורה"
תחומים: פונדקאות
בתל אביב חסמו מאות מפגינים את צומת השלום במחאה על החוק שמפלה אבות הומואים בזכות לפונדקאות. ביום ראשון מתוכננת שביתת עובדים במחאה על החוק, וחיילי מילואים הודיעו שלא יתייצבו על לתיקון האפליה: "הגיעו מים עד נפש"
"פונדקאות בישראל חייבת להיות הליך שאפשרי לכל ישראלי, ללא קשר למבנה המשפחה ולנטייתם המינית של ההורים" טוענים ארגוני הקהילה הגאה. "בית המשפט המליץ למחוקק כבר חמש פעמים לשנות את החוק, אולם 19 שנה חלפו ודבר לא השתנה"
בעקבות מצב החירום בנפאל אישר היועץ המשפטי לממשלה מתווה להעברת נשים פונדקאיות מנפאל לישראל
ועדת השרים דחתה את ההצבעה בנושא הצעת חוק הפונדקאות בשלושה חודשים, כך שתיפול על פגרת הכנסת ולא תתקיים בעתיד הקרוב. ב"יש עתיד" מאשימים: "זו השיטה החדשה של ממשלת נתניהו למסמוס הצעות חוק פרו-להט"ביות"
תחומים: פונדקאות

עמודים